FAQ   •  Szukaj   •  Użytkownicy   •  Grupy   •  Rejestracja   •  Zaloguj   •  Album

Poprzedni temat «» Następny temat
Taki pomysł
Autor Wiadomość
PawelB 

Wysłany: 2014-05-26, 20:25   Taki pomysł

Koleżanki i Koledzy - taki pomysł kompletnie poza tematami, ale nie wiem gdzie go przykleić:

Mam otóż tą swoją domenę "rowerrem.pl", na której staram się czasami prowadzić coś w rodzaju dziennika z wypraw rowerowych. No, właściwie to na razie z jednej ;), w każdym razie - nazwa domeny fajnie dla mnie brzmi. Ostatnio coś tam dłubałem w opcjach (Wordpressa) i mi wyszło, że tam można wiele takich "Blogów" założyć.

Wiem, że niektórym nie odpowiada taki rodzaj "ekshibicjonizmu" ;) ale inni - często lubią coś wrzucić do neta. No i tu powstał taki plan, że można by na tym te parę groszy zarobić. Mi Googiel naliczył jakieś 11 zł za ostatni tydzień. Grosze, ale zawsze na ten wkład do bidonu będzie ;)

A skoro tam już mam gotową opcję - wystarczy ją uruchomić i każdy kto chce może sobie mieć bloga z adresem typu : "ktostam.rowerrem.pl" (musiałbym zobaczyć w home.pl czy to by musiała być subdomena, czy może taka opcja w samym Wordpressie jest, ale to szczegół w sumie). Nic mnie to nie kosztuje.

Jakiś rowerzysta zakłada sobie swojego bloga (oczywiście sam jest jego adminem, ja mu mogę ew. pomóc) + konto AdSense w Googlu i sobie wyświetla jakieś reklamy kasując przy tym $$ (oczywiście pewnie na początku niewiele, ale jeśli byłoby ciekawie - kto wie). No i ma do tego swojego bloga, na którym może robić co chce (no wiadomo - zgodnie z prawem).

No a cała strona mogłaby kiedyś tam w przyszłości np. zarabiać na artykułach sponsorowanych czy testach sprzętu - nie wiem, kwestia dogadania.

Blogi na Wordpressie można importować/eksportować itp. Sam dokładnie jeszcze nie wiem.

No i nie wiem, czy takim pomysłem ktoś z Was w ogóle by się zainteresował? Dajcie znać co o tym myślicie, bo wiem, że i tutaj mamy "opisy tras", więc jeśli to by miało w jakiś sposób kolidować z obecną stroną, to nie było tematu.

jk

Wysłany: 2014-05-27, 22:22   

super wyprawa ciekaw jestem relacji ;-)

ROMEK H. 

Wysłany: 2014-05-28, 05:40   

a może by tak obgadać sprawe w realu przy misowym małym co nie co ? ze względu chyba na swoją starość kumam wszystko ale nie do końca :?: :roll:

PawelB 

Wysłany: 2014-05-28, 12:39   

Spox, z Rafałem wstępnie umówiliśmy się na obgadanie w realu na niedzielę. Jak będzie pogoda bezdeszczowa - można by gdzieś się w plener wybrać. Jak będzie pogoda deszczowa, to u Rafała na hali czy coś.

ROMEK H. 

Wysłany: 2014-06-06, 08:26   

okey

Odpowiedz do tematu

Opcje 
Zezwolenia Opcje